od 1.000 Kč
Book Now

Chata Rybolov Norsko 2

Bakkan Wahl, Valsnesveien, Oksvoll, Norway
Nehodnoceno

Doba trvání

1 den

Typ vody

Slaná voda

Maximálně osob

4

Jazyky

Angličtina, Čeština, Norština

Přehled

Cena 2000 NOK/den (pro 4 osoby, 2 ložnice) vč. 1 loď 40 HP Yamaha s echolotem
Cena zahrnuje ložní prádlo, ručníky, místo v lodi (v jedné lodi chytají 3-4 rybáři) a služby českého delegáta.

 

POPIS
Bakkan Wahl je registrovaný kemp s možností vývozu 20kg filet na osobu.
Tato lokalita se nachází 120km SZ od Trondheimu na poloostrově Fossen. Při rezervaci se platí záloha 15% a zbytek 85% se doplácí na místě v NOK.
Dům má vlastní filetárnu a přístav pro čtyři lodě. Je vybaven koupelnou s pračkou, kuchyní s el.sporákem, myčkou, ledničkou a mrazákem, kompletní výbavou nádobí, obývákem TV/SAT, jídelnou a jednou ložnicí. Možnost internetového připojení WIFI zdarma.

Majitel Benn má pro vás výborné benzínové lodě s výkonem 30–50Hp/5.5m a echolotem.
Dále nabízí k pronajmutí jeden kutr, se kterým můžete lovit i za velmi špatného počasí.
Poradíme vám horká místa, kde si dobře zachytáte.

 

Rybaření
Technika rybolovu:
Na jaře /březen, duben/ se většinou pilkruje na hloubkách 60-80m. Velmi častým úlovkem bývá trofejní treska obecná 100-120cm. Dále vaším častým úlovkem bude mník leng, mník brosma, halibut a treska skvrnitá. V létě se více vláčí, ale dá se i pilkrovat. Loví se treska tmavá – keller, pollack, treska obecná a makrela.

Lodě

Lodě osazené motory 40Hp s elektrickým startem a volantem. Každá loď je vybavena mořským echolotem a GPS navigací Garmin. V těcho lodích mohou pohodlně lovit tři rybáři.

K dispozici je také kutr, který se dá pronajmout za 200,–Euro na pobyt.

Pro náročné rybáře je připraven Alu Boat Kverno 6m/50Hp four stroke s námořním plotrem GPS a echolotem Garmin. Tato loď se dá pronajmout za poplatek 300,–NOK/den.

Námořní mapa

Na mapě je zřetelně vidět strategická poloha Bakkanu. Přístav je orientován na otevřené moře a v případě špatného počasí se dá lovit ve fjordu. Dobrá místa jsou mezi posledním výběžkem poloostrova a majákem. V letním období se loví na ostrově Mellstain.

Lov s průvodcem
Na místě je možné dohodnout výlet s rybářským průvodcem na kutru Shark pro maximálně 4 osoby. Platí se 10,-Euro/osoba + pohonné hmoty. Plavidlo, které bude jen doprovázet Sharka na jiné lodi platí 10,-Euro za celý den.

Ráj houbařů
Houbařská sezóna zde vrcholí kolem 15.srpna. Toto období je vhodné pro rodinné dovolené s malými dětmi. Bývá stabilní počasí s teplotami kolem 20stupňů.

Doporučená cesta:
Praha – Drážďany – Berlin – Rostock zde trajekt do Gedser (cena cca 90eur) jezdí každou druhou hodinu od 6h do 24h – Kodaň zde na most (cena 30eur) směr Malme – Goteborg – Oslo (zde se platí míto 40Nok za dálnice a 20Nok za průjezd Oslem) – směr Trondheim před Hammar odbočte na Elverum (je zde menší provoz než na E6 a nejsou zde radary!) – Atna – Tynset – Inset – Berkak zde odbočte doleva na Lokken –  Orkanger. Před Orkanger odbočte doleva směr Hitra, jeďte na Hitra a potom odbočte na Valset zde se naloďte na trajekt Valset-Brekstad. Potom pokračujte na Botengard – Oksvoll za Oksvoll na křižovatce ve tvaru T odbočte prudce doleva na Bakkan a jste v cíly. Na Bakkan Wahl Vás bude čekat český delegát Dedo145 – mobil: 0047 400 108 78.
Vzálenost cca 2100km se dá urazit za 31hodin.

Náklady na osobní auto tam a zpět včetně trajektů a paliva jsou cca 22.000,–Kč – benzín nebo 19.000Kč – nafta. Trajekty, pokud nejedete v hlavní sezóně červenec – srpen není nutné rezervovat.

TIP* V hlavní sezóně doporučujeme kvůli zacpaným dálnicím a trajektům na Hamburg, zde odbočtě na Puttgatten, a přeplavte se do dánského Rodby. Cena asi 80 EUR, jezdí každých 45 min nonstop. Dál je cesta stejná.

Ubytování

Zahrnuto/nezahrnuto v ceně

  • Ubytování
  • Ložní prádlo
  • Ručníky
  • Závěrečný úklid
  • wifi
  • služby českého delegáta
  • Doprava
  • Strava

Místo loviště

Bakkan Wahl, Valsnesveien, Oksvoll, Norway

Hodnocení

0/5
Nehodnoceno
Na základě 0 hodnocení
Vynikající
0
Velmi dobře
0
Průměrné
0
Slabé
0
Příšerné
0
Zobrazeno 1 - 0 z celkem 0

Napsat hodnocení

od 1.000 Kč
za osobu

Poptávka

    Také by se Vám mohlo líbit