od 6.000 Kč
Book Now

Kemp na řece Ebro – Playas de Chacón

Mequinenza, Španělsko
Vynikající

Doba trvání

1 týden

Typ vody

Sladká voda

Maximálně osob

Neomezeno

Jazyky

Angličtina, Čeština, Španělština

Přehled

Vyzkoušejte novinku v nabídce, která vám na vyhlášené řece Ebro nabídne kvalitní ubytování v nově vybudovaných dřevěných chatkách, s možností polopenze a večerního posezení v příjemném baru a letní terase, zapůjčení rybářského vybavení a lodí. Během celého pobytu budete mít možnost dostatečně si odpočinou, ale také se připravte na nezapomenutelné rybářské zážitky při lovu kapitalních sumců, candátů, okounů a kaprů, kterými je tato část řeky proslulá.

Kemp najdete v severovýchodním Španělsku na břehu přehrady Mequinenza, nachází se nedaleko města Caspe v oblasti Playas de chacón. Lokalita kempu patří mezi nejvyhlášenější rybářské ráje na celém světě a v lovu sumců a candátů se řadí mezi světovou špičku.

Ubytování

Nově postavené, moderní chatky mají kapacitu 4 osoby a jsou kompletně vybaveny vším, co budete během pobytu potřebovat.

Každá chatka má vlastní sociální zařízení, malou vybavenou kuchyňku s lednicí a posezením. Klimatizace v parných letních měsících je samozřejmostí.
Prioritou je, aby jste se cítili komfortně po celou dobu vašeho pobytu. Proto můžete využít veškeré vybavení kempu. Odpočiňte si u bazénu, opalujte se na lehátkách, poseďte si na venkovní zahrádce, vše je na vás.

Ceník ubytování + strava

Chatka č.1/č.2 pro 4 osoby na týden/6 nocí – 950€

 • součástí jsou dvě dvoupatrové postele, vlastní koupelna, společná místnost, venkovní posezení.

Chatka č.3 VIP pro 4 osoby na týden/6 nocí – 1050€

 • součástí jsou dvě dvoulůžkové postele, vlastní koupelna.

Barbeque pro 4 osoby na týden/6 nocí – 1050€

 • součástí jsou dvě dvoulůžkové postele, vlastní koupelna.

Mobilhome pro 2 osoby na týden/6 nocí – 700€

 • součástí jsou dvě oddělené postele, vlastní koupelna, společná místnost, možnost vaření.

Polopenze – 30€

 • snídaně + večeře = cena za den pro 1 os.

Oběd – 15€

 • vždy po dohodě s personálem = cena za den pro 1os.

Ceník rybaření

Služby průvodce – některé z balíčků obsahují služby zkušeného průvodce, který udělá vše pro to, aby vám předal svoje bohaté zkušenosti.

Loď Tracker 195 včetně průvodce – 300€

 • cena za den pro max. 3 os.
 • + cena pohonných hmot v ceně 2€ za 1l

Loď Tracker 165 včetně průvodce – 300€

 • cena za den pro max. 3 os.
 • + cena pohonných hmot v ceně 2€ za 1l

Loď Aluma craft – 300€

 • cena za týden pro max. 2 os. bez průvodce
 • 4HP
 • + cena pohonných hmot v ceně 2€ za 1l

Loď Matyld hooper – 350€

 • cena za týden pro max. 3 os. bez průvodce
 • 15HP
 • + cena pohonných hmot v ceně 2€ za 1l

Loď Polar craft – 500€

 • cena za týden pro max. 4 os. bez průvodce
 • 25HP
 • + cena pohonných hmot v ceně 2€ za 1l
 • Pouze pro držitele plavebního průkazu (vůdce malého plavidla).

Loď Lugafo – 400€

 • cena za týden pro max. 4 os. bez průvodce
 • 15HP
 • + cena pohonných hmot v ceně 2€ za 1l00

Loď Lugafo – 400€

 • cena za týden pro max. 4 os. bez průvodce
 • 8HP
 • + cena pohonných hmot v ceně 2€ za 1l

Poplatek za rybaření – nedílná součást licence – 7€

 • cena za 1 os. na den

 

Ceník doprava

Cena za dopravu z letiště do kempu a zpět – 350€

Rybolov

SezónaDruhá polovina srpna až konec června  

 

Sumec velký

Sumec se na Ebru loví celoročně.

Povoleným způsobem lovu jsou umělé nástrahy (gumy, voblery  apod) a pak lov na pelety.

Pelety se používají výhradně španělské. Důvod je jejich složení a velký obsah olejů, což evropské pelety obsahují jen v malém množství. Pelety lze zařídit na místě za nejvýhodnější ceny. U lovu s peletami je potřeba počítat s velkým množství použité návnady. Běžně se krmí 2 pytle na den a s každým záběrem je potřeba neustále dokrmovat. Tento způsob lovu je velmi efektivní a to hlavně se vzrůstající teplotou vody, kdy pelety uvolňují obsahující oleje a esence a sumec je velmi rád vyhledává.

Dalším a efektivním lovem je lov na živou nástrahu. Ale! Co se týče živé nástrahy, tak je povolena rousnice a tolerovaná je pijavice. V rámci lovu sumce se ale běžně loví i na živé či mrtvé ryby, ale tento způsob lovu je zakázaný, a je pravidelně kontrolován policií na vodě i mimo ni! Bohužel je tento prohřešek i pokutován.

Na živou rybu se loví staticky ze břehu z vybraného místa. Loví se na trhačky, bójky a podvodní splávky. Pokud lovíme z lodi, lovíme metodou fireballu, vertikálu nebo vábničky. Je na každém, jaké nástrahy a jaký lov upřednostňuje. Každá metoda lovu funguje jinak v daném období roku.

 

Candát obecný

Candáta lovíme celoročně. Povoleným způsobem lovu jsou umělé nástrahy. (gumy, voblery, pilkry a pod). Zakázaným, ale používaným způsobem lovu je lov na živé a mrtvé rybičky. Opět upozorňujeme, způsoby lovu jsou běžně kontrolovány policií na vodě tak i mimo ní!

Přívlač na umělé nástrahy je velmi efektivním způsobem lovu. Běžně v roce se loví na klasických candátích místech. Různé překážky na dně, hrany koryta, okolí kamenů a skal. Specifickým a nejoblíbenějším lovem na přívlač je lov v době tření candáta (březen, duben). Důvod je ten, že samci hlídají svá hnízda na štěrkových lavicích v menších hloubkách a útočí na každého narušitele v okolí svého hnízda v podobě rybek jiných druhů ryb. Tito samci mají v době tření černé zbarvení a loví se nejen v krásných barvách, ale i v úžasných velikostech. Pokud candáta po ulovení vrátíme šetrně zpět do vody, tak ten se ihned vrací na své hnízdo a dál jej střeží. Díky vrácení těchto ulovených ryb zpět do Ebra zajišťujeme další populační reprodukci.

Lov na živé a mrtvé rybky. Loví se buď klasicky ze břehu a to klasickou položenou a nebo z lodí zejména metodou fireballu nebo vertikálu.

Candát na Ebru se loví i v rekordních velikostech a to i na hranici 100cm.

 

Kapr obecný

Neuvěřitelné množství kaprů brázdících vody těchto španělských přehrad, lákají každoročně rybáře z celého světa na přehrady. Ryby dosahují délky běžně více než 1m a hmotnosti přes 20kg. Chytají se na klasické kaprové vybavení, základem je kapry ukrmit – jen tak že na jeden prut zkrmíte nejméně 10kg za den se dokážete dostat přes magickou hranici 20kg. Množství kaprů od 6 do 15 kg je takové že sežerou prakticky vše. Nejpoužívanější jsou obvyklé Halibut pelety ty si sebou nevozte, kupte si je přímo na místě (zajistíme nejlepší cenu). Boilie je prakticky neúčinné.

 

Okoun

Okoun je další specifickou rybou Ebra. Okoun žijící v Ebru se nijak neliší od okouna z jiných míst Evropy. Čím se ale podstatně liší, je jeho velikost. Okoun zde dorůstá až do velikosti 50cm a byly zde ulovení již ryby tuto hranici přesahující!

Okoun žije převážně v hejnech. Tyto hejna jsou vyhledávány echoloty v blízkosti skal. Loví se převážně v nižších partiích přehrady, jde je čistá a hluboká voda. Loví se výhradně z lodí. Účinné metody lovu jsou vertikální přívlač a nebo trolling.

Při vertikálu funguje perfektně pilker a nebo gumové napodobeniny rybek, raků apod. Někdy při vertikálu jsou používány i živé nástahy a to zejména rousnice. Trolingem jsou loveny s voblery taženými za lodí. Okoun se loví také celoročně, ale jsou jistá období, kdy se dají lépe lokalizovat a lovit, někdy je ale období, jak kdyby někde zmizeli. Pokud se okouny podaří nalézt, je jejich lov velkou zábavou a dá se nachytat velké množství.

 

Okounek černý

Tato ryba je velmi chytrá a vyskytuje se na Ebru v nižších partiích v čisté a hluboké vodě pod

obně jako Okoun obecný.

Okounek černý se loví výhradně přívlačí na umělé nástrahy.

Zahrnuto/nezahrnuto v ceně

 • Ubytování
 • WiFi
 • TV
 • Kuchyně s ledničkou
 • Venkovní posezení
 • Dle varianty ubytování

Místo loviště

Mequinenza, Španělsko

Hodnocení

5/5
Vynikající
Na základě 2 hodnocení
Vynikající
2
Velmi dobře
0
Průměrné
0
Slabé
0
Příšerné
0
Kemp na řece Ebro – Playas de Chacón
Ilona
20.05.2024

Mrs

Nádherný, nově postavený kemp přímo na brehu řeky Ebro. Kromě rybaření i jiné vyžití. Za mě 10/10. Doporučuji všem 🤗
Kemp na řece Ebro – Playas de Chacón
Ilona
20.05.2024

Mrs

Úplně nový, nádherný kemp, přímo na břehu Ebra. Ubytování čisté, majitelé příjemní, prostředí fantastické. Byť nejsem rybář, dovolenou jsem si tam báječně užila. Za mě 10/10. Kousek ráje na zemi 🤗
Zobrazeno 1 - 2 z celkem 2

Napsat hodnocení

od 6.000 Kč
za osobu

Poptávka

  Také by se Vám mohlo líbit