od 82.800 Kč
Book Now

Punta Allen

Punta Allen, Quintana Roo, Mexiko
Nehodnoceno

Doba trvání

7 nocí

Typ vody

Slaná voda

Maximálně osob

18

Jazyky

Angličtina

Přehled

Rybářská chata v Punta Allen

Rybářská chata ve vesnici Punta Allen která se nachází v zálivu Ascension, je trvale hodnocena jako jedna z nejlepších muškařských chat v celém Karibiku.

Chata se nachází v mezinárodním přírodním parku a v památkové rezervaci OSN známý jako národní park Sian Ka’an, který se rozkládá na ploše přibližně 1 300 000 akrů nejlepších rybářských plošin. Záliv je hodnocený jako jedna z nejlepších lokalit pro muškaření na světě při lovu Albuly Liščí (bonefish), Robala Jednopruhého (snook) a Tarpona Atlanského

 

Vody nabízejí vynikající možnosti muškaření v jejich nedotčených místech a mangrovových březích.

Ať už jste zkušený muškař ve slané vodě, nebo jen poprvé testujete své muškařské dovednosti. Všichni průvodci v zálivu Ascension jsou vysoce kvalifikovaní, jsou vynikajícími učiteli a týden s nimi posune vaše dovednosti muškaření ve slané vodě na novou úroveň. Průvodci mluví výborně anglicky, jsou neuvěřitelní lodníci a jsou mistři v hledání ryb za každého počasí.

RYBÁŘSKÝ PROGRAM

V zálivu Ascension se loví se dvěma muškařskými průvodci na každé lodi. To znamená, že každý rybář bude mít individuální pozornost od zkušeného průvodce. Průvodci důvěrně znají oblast Ascension Bay a vedou muškaře již více než patnáct let. Jsou zdvořilí, přátelští a mluví výborně anglicky.

 

Rybářské dny začínají kávou v 6:00, po které následuje vydatná snídaně v 7:00. Kdykoli budete po snídani připraveni vyrazit na ryby, průvodci budou připraveni také. Neexistuje žádný čas, kdy se musíte vrátit do chaty. Jedinou výhradou je vrátit se na vynikajicí večeři! Předkrmy začínají v 18:00 a kompletní večeře v 19:00.

 

Všechny čluny používají vodotěsné vysílačky (které získávají aktuální informace o počasí a komunikují s domovskou základnou), záchranné vesty a lékárničky.

Druhy lovených ryb

Obrovská hejna bonefish nazývají Ascension Bay v Mexiku svým domovem a jsou rok od roku větší. Bonefish v Ascension Bay, které měly v minulých letech v průměru několik liber, nyní v průměru váží 3 až 5 liber, přičemž kusy až do deseti liber.

Průměrný muškař, který se soustředí pouze na Albuly, by neměl mít problém ulovit až dvacet ryb za den. Muškaření v zálivu je vynikající po celý rok, nejlepší měsíce jsou listopad až konec září.

Ascension Bay je špičkovou školkou pro tarpony mezi pěti až padesáti librami s trofejními kusy přes sto liber. Mangrovové zátoky a laguny, které obklopují záliv , jsou domovem zdravé celoroční populace tarponů.

Během pozdních jarních a letních měsíců května, června, července a srpna procházejí obrovský migrující tarponi předními plochami zálivu Ascension.

Čím teplejší počasí, tím lepší rybaření.

Snooci do 40 liber neustále slídí okraji mangrovů.

Během pozdních podzimních a zimních měsíců je zátoka Ascension svědkem neuvěřitelné migrace a předplodinového rituálu zralého snooka. Největší ryby v zálivu Ascension se projevují jen několik měsíců a pohled na mělkou vodu je nejlepší na světě!

UBYTOVÁNÍ

Devět pokojů pojme celkem 18 rybářů a jsou pro pohodlí vybaveny klimatizací, stropními ventilátory, dlážděnými podlahami, lokálně vyrobeným nábytkem, stolem na vázání mušek, dvěma postelemi s pevnou matrací, plnou knihovnou oblíbených knih o rybaření a přírodě, internetová služba, stojany na pruty a vlastní koupelna s teplou vodou a TV se satelitním příjmem.

Přestože se městys Punta Allen se snaží vyrábět vlastní elektřinu, ve dne má omezenou službu a v noci žádnou, chatové generátory poskytují elektřinu klientům dvacet čtyři hodin denně.

 

Užijte si soukromou pláž na pohodlných, polstrovaných lehátkách a využijte každodenní plážový bar a gril pro denní speciality. Zaplavte si v krásném Karibském oceánu na dosah ruky a vyzkoušejte šnorchlování.

Krásný, nadrozměrný sladkovodní bazén je skvělým místem k odpočinku po dlouhém dni rybaření.

 

Tři šéfkuchaři čerpají ze svých rozsáhlých znalostí regionálních potravin. Každý z nich dodává svůj vlastní vkus a individualizovaný dotek, aniž by ztratily podstatu yucatánské kuchyně. Večeře se podávají v klimatizované jídelně a jsou vždy velkým zážitkem. Začnete regionální polévkou, jako je Sopa de Lima, Lentejas nebo Albondigas. Pak si vychutnejte čerstvé a rozmanité denní pokrmy, jako je celý grilovaný chňapal, sezónní humr, hovězí Arrachera, Tamales Rojo, Enchiladas Verde nebo Mole de Pollo. Podává se s čerstvou zeleninou a domácími tortillami.

CENÍK 2021

7 nocí/6 dní rybaření: 3 750 USD na osobu při obsazení dvěma osobami

7 nocí/6 dní rybaření: 5 400 USD při obsazení jednou osobou v soukromém pokoji a soukromém skifu.

 

K dispozici jsou delší nebo kratší pobyty. Pro podrobnosti nás kontaktujte.

Zahrnuto je ubytování a veškerá strava v chatě, rybolov s průvodcem, nealkoholické nápoje, poplatky za hosty, rybářské licence a internet.

Nezahrnuje se pozemní doprava z Cancúnu, hotely nebo jídla v Cancúnu, alkoholické nápoje, spropitné pro personál nebo prádelna.

 

PODROBNOSTI O CESTOVÁNÍ

Leťte na letiště Cancun Intl. letiště (CUN). Existují denní lety téměř odkudkoli na světě.

Jakmile jste v Cancúnu, setkáte se se zástupci chaty, kteří Vás dopraví do chaty soukromou dodávkou. Pokud přiletíte před polednem, možná budete moci využít vodní taxi z Tulumu. Každá varianta trvá přibližně tři hodiny, a je to snadná a pohodlná jízda.

Zahrnuto/nezahrnuto v ceně

 • ubytování
 • veškerá strava v chatě
 • rybolov s průvodcem
 • nealkoholické nápoje
 • poplatky za hosty
 • rybářské licence
 • internet
 • pozemní doprava z Cancúnu
 • hotely nebo jídla v Cancúnu
 • alkoholické nápoje
 • spropitné pro personál
 • prádelna

Místo loviště

Punta Allen, Quintana Roo, Mexiko

Hodnocení

0/5
Nehodnoceno
Na základě 0 hodnocení
Vynikající
0
Velmi dobře
0
Průměrné
0
Slabé
0
Příšerné
0
Zobrazeno 1 - 0 z celkem 0

Napsat hodnocení

od 82.800 Kč
za osobu

Poptávka

  Také by se Vám mohlo líbit