Vrsar je malá rybářská vesnice na západním pobřeží Istrie na půli cesty mezi turistickými středisky Rovinj a Poreč. Desítky malých ostrovů se nachází u pobřeží a poskytují zátoky a pláže pro kotvení, šnorchlování a koupání.
Vrsar je snadno dostupný autem i letadlem ze všech hlavních evropských letišť.
Mladá rodina z mezinárodního prostředí, která se přestěhovala do Vrsaru nabízí ubytování a rybářské služby.
Mimo jiné také dopravu z / na letiště!
Co nabízí rybaření na severu Chorvatska:
- Lov tuňáků
- Hlubinný rybolov
- Přívlač
- Lov olihní
- Lov na živou nástrahu
- Pobřežní rybolov
Lov tuňáků
Pro lov tuňáků obecných nabízíme způsoby rybolovu: drifting, spinning, jigging a trolling. Nejběžnější metodou v létě a na podzim je drifting.
Tato metoda zahrnuje 40-60 kg návnady na jednu cestu. Návnada se skládá ze sardinek a různých druhů makrel. Pomocí stroje je návnada rozřezána a hozena do vody, čímž se vytvoří oblak přitahující všechny druhy mořských živočichů, včetně tuňáků, žraloků a dokonce i želv.
Během jara a zimy lze tuňáky často najít aktivně lovit na hladině. Tehdy je chytáme pomocí umělých návnad. V závislosti na preferencích našich hostů k cílení používáme rotující, jigové nebo trollovací vybavení!
Hlubinný rybolov
Když lovíme při dně, zaměřujeme se hlavně na menší druhy, jako je pražma, chňapal a různé druhy makrel. Perfektní ryby, které si můžete vzít domů na grilování! Tato technika zahrnuje umístění lodi nad struktury, jako jsou útesy a vraky, zakotvení a rybaření s návnadou jako červi, sardinky nebo chobotnice.
Přívlač
Léto a podzim je skvělý čas zaměřit se na mahi mahi a na lufary dravé s lehkým rotujícím náčiní! V závislosti na teplotě vody se Mahi Mahi objevují ve velké počtu hlavně v červenci a srpnu a lze je najít kolem pobřežních bójí a plovoucích trosek.
Bluefish (lufara dravá) se nalézá blíže u břehu a dobře reaguje na hladinovky, plandavky a „hlučné“ nástrahy!
Lov olihní
V zimních měsících nabízíme speciální výlety na lov chobotnic a sépií. Tato malá zvířátka jsou nejen zábavná k chytání, ale také velmi chutná! Od konce října do konce března je nejlepší čas na jejich zacílení. Obvykle je lovíme z “unášeného” člunu v odpoledních hodinách a podvečer za špatných světelných hodin.
Lov na živé nástrahy
Živé návnadě neustoupí téměř žádný dravec. Většinou se troluje a loví se zubatec obecný nebo vidlatky tuňákovité. Typický den trollování živé návnady začíná brzy ráno chytáním návnady. Pokud je naším cílem zubatec, nic nepřekoná živou chobotnici nebo sépii, nejlepší návnadou na vidlatky jsou parmice nebo jehlice. Při lovu zubatců se troluje těsně u dna kolem srázů a útesů, u vidlatek se používají povrchové trollové návnady podél mělkých zátok a pláží.
Lov na pobřeží
Lov na pobřeží na Istrijském poloostrově může být velmi zajímavý a úspěšný! Zabrodění ve vodě s ultralehkým jiggovým vybavení vám může přinést různé ryby. Mořan, mořčák, lufara nebo dokonce zubatec a vidlatka jsou loveni pravidelně! Pokud se cítíte bezpečněji na souši než na lodi, ale přesto chcete chytat ryby, známe všechna správná místa a máme pro práci správné nářadí!
Leave a review