od €3,696,00
Book Now

Nosy Be

Nosy Be, Madagascar
Nehodnoceno

Doba trvání

10 dní

Typ vody

Slaná voda

Maximálně osob

4 lovící

Jazyky

Angličtina, Francouzština

Přehled

Rybolov

Ekonomicky patří Madagaskar mezi rozvojové země, takže se zde nikdy neprovozoval žádný průmyslový rybolov, a jeho pobřežní vody jsou plné obrovských ryb rovníkového pásma.

Na své si tu přijdou milovníci jakýchkoliv rybářských disciplín. Mezi nejoblíbenější patří popping, jiggin, lov na maso a trolling.
Posádka dělá maximum pro vaše rybářské blaho. Trolling na těžké vybavení s multiplikátory a tvrdými pruty zde nečekejte. Ba naopak se snaží použít co nejjemnější vybavení, aby souboj s 2.5m mečounem byl maximální zážitek pro lovce.

Celá posádka spolupracuje, a když už máte málo pletenky, tak prostě zacouve zpět nebo otočí loď a pronásleduje velkou rybu. Šéfem této akce jste však Vy! Několikrát se nám stalo, že plachetníci zabrali tři naráz, a to je strašnej mazec plný adrenalinu. Zdolat do lodi se však povedli maximálně dva mečouni, ale i tak z toho budete sundaní na dlouhou dobu.

Na otevřeném moři je zákaz koupání z důvodů výskytu lidožravých žraloků, kterými se to tu jen hemží. To že vám zaútočí na zdolávanou rybu je každodenní realita. Několikrát se nám stalo, že napadli i velkého plachetníka při zdolávání.

V Mozambickém průlivu je totiž největší hustota výskytu této ryby na světě, a právě zde máme naši základnu, odkud vyrážíme na ryby.Na tomto místě se dá opravdu garantovat úlovek plachetníka s výjimkou výkyvů tropického počasí. Ale rybolov není jen o této rybě. Vaším úlovkem se stane také kranas, barakuda, wahoo, žralok nebo sympatické a velmi bojovné mahi-mahi. Všechny tyto ryby zde ulovíte ve velikostech, které byste jinde ve světě stěží hledaly.

Plachetník je pro místní rybáře něco jako posvátná ryba, která si zaslouží respekt a úctu.

O lokalitě

U severozápadního pobřeží Madagaskaru leží malebný romantický ostrůvek Nosy Be, známý také pod názvem Île Parfumée – tedy Ostrov vůní. Nosy Be je centrem výroby esence ylang-ylang, která se používá do mnoha parfémů. Kromě toho se na ostrově pěstuje také vanilka, hřebíček, skořice, káva, pepř, šafrán a cukrová třtina, takže si svou voňavou přezdívku rozhodně zaslouží.

Nosy Be je vulkanický ostrov s rozlohou 312 kilometrů čtverečních. V současnosti na něm žije okolo 60 tisíc obyvatel. Jeho název pochází z období raného kolonialismu, tedy ze 17. století a v malgaštině znamená „Velký ostrov“. Ze všech ostrovů ležících poblíž Madagaskaru je totiž největší. Nosy Be je společně s dalšími ostrůvky Nosy Komba, Nosy Mitsio, Nosy Sakatia a Nosy Tanikely situován v Mozambickém průlivu. Hlavním městem ostrova je Andonay, které si dodnes uchovává svůj typicky francouzský šarm.
Nosy Be je v současnosti považován za rybářský ráj. Nabízí totiž krásné pláže a fantastický mořský rybolov. Vnitrozemí ostrova je spíše hornaté, nejvyšším vrcholem je Mount Lokone (450 m n. m.), následuje Mount Passot dosahující výšky 329 metrů nad mořem. Odměnou za namáhavý výstup až na vrchol vám bude nádherný výhled nejen na Nosy Be, ale také nedaleké ostrůvky Radama a Mitsio. Kolem těchto původem sopečných vrcholů se rozkládá celkem jedenáct kráterových jezírek, které patří mezi největší popingové a joggingové ráje na světě. Břehy i vody těchto podmořských hor ukrývá obrovské ryby, které si neumíte ani představit.

Rybolov zde však není jednoduchý, protože velké ryby kolem 50kg okamžitě míří do korálů, nebo vám háček useknou ostrými zuby.

Madagaskar, oficiálně Madagaskarská republika a zastarale Malgašsko, je stát ležící na stejnojmenném ostrově v Indickém oceánu při jihovýchodním pobřeží kontinentální Afriky a na nejbližších přilehlých ostrůvcích. Samotný Madagaskar je největší ostrov v Africe a 4. největší na světě. Od africké pevniny se oddělil v průběhu druhohor (asi před 90 miliony let) a stále se vzdaluje jihovýchodním směrem, téměř o 2 cm za rok. Od nejbližší pevniny (Mosambik) ho odděluje 400 km široký Mosambický průliv a jeho flóra a fauna je díky dlouhodobé izolaci z 90 % původní. Personál většinou hovoří francouzsky a částečně anglicky, je na africké poměry velmi pečlivý a vždy ochotný učinit maximum, aby se zde hosté cítili co nejlépe.

Pokud vás láká rybářská dovolená Madagaskaru, jste na správném místě. O tomto ostrově toho víme opravdu hodně. Rybolov na Madagaskaru patří k tomu nejhezčímu, co můžete z rybářské exotiky zažít. Čekají vás tu nádherné přírodní scenérie, prapodivní i roztomilí živočichové a usměvaví domorodci, turistickým ruchem na mnoha místech stále ještě nezkaženi.

Pojeďte s námi na rybolov na Madagaskar a poznejte ho v celé jeho kráse…

Rybařit na Madagaskaru znamená nevycházet z údivu. Ne nadarmo se tomuto čtvrtému největšímu ostrovu říká osmý kontinent. Své si tu najde milovník vyprahlé buše i věčně promočeného deštného pralesa. Můžete se toulat opuštěnými plážemi či šplhat po horách, všude potkáte neobyčejné rostliny a ještě neobyčejnější živočichy. Už samo slovo Madagaskar zní tajemně a lákavě. Již více než století láká dobrodruhy a rybáře z celého světa. A není divu, vždyť zdejší příroda se po mnoho desítek milionů let vyvíjí zcela izolovaně od okolního světa. Naprostou většinu zvířat a rostlin vyskytujících se na tomto ostrově nenajdete nikde jinde na světě. Dovolenou na Madagaskaru vám zpestří i nákup suvenýrů. Malgaši jsou velmi zruční lidé. Na tržištích tu najdete krásné rukodělné výrobky ze dřeva, výšivky, šperky z rohů zebu, tepané výrobky, minerály a zkameněliny, ale také vanilku a koření všeho druhu. Tak pestrý výběr suvenýrů jako na Madagaskaru najdete jinde jen sotva.

Jak probíhá pobyt?

Celý rybářský výlet na Madagaskaru probíhá tak, že si objednáte desetidenní pobyt. 7 dní strávíte na katamaránu mořským rybolovem, s profesionální posádkou a další 3dny budete odpočívat, nebo cestovat po pevnině. Loď je kompletně vybavena a tak snad kromě háčků a drobné bižuterie si nemusíte z domova nic na rybolov vozit. Ledaže byste měli nějaké oblíbené vybavení, na které byste plachetníka toužili ulovit a zdolat.

Dobrodružství na pevnině

Na pevnině se dá podniknout dobrodružný výlet na čtyrkolkách s průvodcem. Tento člověk vám ukáže pestrou krajinu Afriky. Uvidíte prales, vodopády, jezera s krokodýly, rozsáhlé pláně s rostlinou ylang ylang, rýžové pole, odlehlé horské oblasti. Jedině zde uvidíte chameleóny v jejich přirozeném prostředí.
V pralesech vám bude připadat, že jemně prší, ale skutečnost bude taková, že na vás močí cikády. Na kus banánu přilákáte místní primáty Lemury, kterým místní říkají Maki.

Doporučení na cestu

Letošní rok otevřeli nové, velmi pohodlné letecké spojení s jedním přestupem. Vídeň – Adis Abeba – Nosy Be za nějakých 19.500,-kč. Časově tuto vzdálenost zvládnete za 15 hodin.
Na cestu sem nepotřebujete žádné speciální očkování. Nejsou tu žádné zákeřné nemoci jako je žlutá zimnice, černý kašel nebo mor.

My rybaříme na severním výběžku Madagaskaru, který stále ovládají ekonomicky Francouzi. Takže obyvatelstvo je značně poevropštělé se správnými hygienickými návyky. I tak budete velmi příjemně překvapeni, že tuto oblast zatím nenašli turisté, kteří by ji zkazili penězi. Pojďte vyzkoušet dobrodružství v Africe, na které budete vzpomínat do konce života.

Cena pobytu

Cena desetidenního pobytu se pohybuje od 88.000Kč/osoba v závislosti na aktivitách daném pobytu, které si objednáte. Cena zahrnuje pobyt a stravu formou plné penze na katamaránu (7dní) a ubytování na pevnině se snídaní (3dny).
Na lodi je možné zakoupit pivo, rum a nealko nápoje.

Na Katamaránu je veškeré rybářské vybavení, stačí přivést jen jednoháčky (cca 150ks na skupinu) a trollingové Rapaly 18-22cm

Letenka s Etiopian Air se dá při včasném nákupu zajistit od 26.500,- Kč. Vídeň – Adis Abeba – Nosy Be.

Ubytování

Zahrnuto/nezahrnuto v ceně

  • Strava formou plné penze na katamaránu (7 dní)
  • Ubytování na pevnině se snídaní (3dny)
  • Letenka

Místo loviště

Nosy Be, Madagascar

Hodnocení

0/5
Nehodnoceno
Na základě 0 hodnocení
Vynikající
0
Velmi dobře
0
Průměrné
0
Slabé
0
Příšerné
0
Zobrazeno 1 - 0 z celkem 0

Napsat hodnocení

od €3,696,00
za osobu

Poptávka

    Také by se Vám mohlo líbit