Rybolov
Trolling
Tento způsob rybolovu začíná již při úsvitu kolem sedmé hodiny ráno. Chytá se většinou na čtyři až šest prutů. Používají se většinou tvrdší pruty osazené rolničkami v gramáži cca 80 liber. Pruty bývají osazeny multiplikátory s bojovou brzdou ve velikosti “80”. Nám se nejvíce osvědčily multiplikátory PENN International 80 VSW a pruty téže značky. Na multiplikátorech bývá návin monofilního vlasce o průměru 0,80 – 1mm. Jako nástrahy se nejvíce osvědčily trollingové chobotnice Williamson a woblery Rapala, které jsou velmi účinné zejména na wahoo a barracudy. Trolling je nejpoužívanější způsob lovu při kterém máte největší šanci ulovit velkého plachetníka nebo mečouna. Tato disciplína končí krátce před obědem a navazuje na ni popping.
Popping
Zbývá málo rybářských destinací, kde si na plovoucí wobler můžete ulovit rybu přes 20Kg. Maledivy Vám tuto šanci poskytnou v plném rozsahu. Na tento způsob lovu budete potřebovat rybářský prut v délce cca 3m a v gramáži 200-300g. Pro popping se používá pletená šňůra o průměru 0,25mm. Koncovou montáž s popperem je dobré kombinovat s návazcem monofilního vlasce o průměru 0,60mm, který je odolný v případě, že vám ryba po záběru vjede do korálu. Popping bývá velmi fyzicky náročný, protože se odhazuje do vzdálenosti 80-100m od lodi. Nejčastějším úlovkem je kranas obrovský (GT), chňapal, žralok a brarracuda.
Noční rybolov
Začíná se soumrakem, když loď zakotví na přenocování. U Českých rybářů se jedná o velmi oblíbenou disciplínu, zejména u rodinných pobytů, které se většinu dne věnují koupání a šnorchlování. Chytá se na hloubkách 40-60m. Používájí se pruty 2,1 – 2,4m s gramáží 200-400g, osazené silným celokovovým smekacím navijákem, nebo multiplikátorem. Jako návin se používá pletenka 0,32mm s nosností 51Kg. Velmi důležitá je koncová montáž s ocelovým lankem, kterou si musíte samy vyrobit pomocí klipovacích kleští. Nezapomeňte rovněž na olověné zátěže 100 – 300g, tzv. “doutníky”. Pro nastražení nástrahy budete potřebovat silné jednoháčky o velikosti 5/0 až 10/0. Mějte na paměti, že úspěšný noční rybolov závisí na druhu nástražní ryby.
Šnorchlování
Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů. Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Šnorchlování a potápění je zde opravdu jedinečné. Jen pár kroků od břehu naleznete hejna barevných korálových rybiček plujících v křišťálově průzračném moři – nachází se zde více jak tři čtvrtiny všech druhů korálových ryb, které obývají tuto planetu. Fanoušci potápění si zde vychutnají vzrušení z přítomnosti mořských želv, rejnoků, murén, delfínů či velrybích žraloků.
Díky ubytování na lodi se budete každý den koupat jiné pláži a šnorchlovat na jiném korálovém útesu. Seznámíte se s rozmanitostí prohřátých vod atolů Maledivského souostroví v Indickém oceánu. Zavezeme Vás na místa, která nenajdete v žádném turistickém průvodci! Známe místa, kde se pravidelně vyskytují manty, želvy – karety, nebo třeba žraloci. Při koupání můžete rovněž navštívit nitro ostrova a obdivovat tropickou flóru a faunu.
Leave a review