od 55.000 Kč
Book Now

Rybaření na Maledivách

Maldives
Nehodnoceno

Doba trvání

8 dní

Typ vody

Slaná voda

Maximálně osob

8

Jazyky

Angličtina

Přehled

Cena pobytu

Ceny osmidenního zájezdu (pobytu na lodi) se pohybují od 55.000Kč/osoba v závislosti na počtu osob v daném zájezdu. Cena zahrnuje stravu formou plné penze, na lodi je možné zakoupit pivo a nealko nápoje.

Letenka (Emirates) se dá při včasném nákupu zajistit od 20.000Kč.

Od 1.7.2016 vybírá maledivská vláda tzv. “Green Tax” (ekologická daň) 6$ osoba/den (za osmi denní pobyt zaplatíte 48$). Tento poplatek není zahrnut v ceně pobytu a vybírá se až na lodi v den nástupu.

Na Katamaránu je veškeré rybářské vybavení, stačí přivést jen jednoháčky (cca 150ks na skupinu) a trollingové Rapaly 18-22cm

Nabízíme poznávací pobyty na safari lodích, které s Vámi obeplují nádherné atoly (Vaavu, Lhaviyani, Shaviyani atol, atd.) dle vašeho přání. Celou výpravu jsme schopni zařídit na “klíč”. Detailně máme projety jak jižní, tak severní atoly. Nebudete stále na stejném místě, jako je to běžné při pobytu v resortech, ale každý den se budete koupat (šnorchlovat) na jiné pláži s jinými korálovými útesy.

Umíme kombinovat rybaření s koupáním a šnorchlováním. Nemáme problém zajistit čistě rybářský a nebo rodinný pobyt. Co má během vašeho pobytu převládat záleží zcela na vás. Celý pobyt trávíte na velké lodi, kde se o vás stará profesionální pětičlenná posádka včetně kuchaře 24 hodin denně.

Proč navštívit Maledivy?

Mírné a příjemné klima s teplotou vzduchu nepřesahujících 30°C a vody 28°C
Pro vstup není nutné vízum, ani očkování proti nemocem
V období leden až duben panuje na Maledivech stále počasí s minimem srážek a oblačnosti
Své chuťové buňky uspokojíte výbornou místní kuchyní
Při pobytu na safari loďi vám garantujeme 100% soukromí vhodné pro dokonalou relaxaci
Maledivy jsou chráněným územím, kde je zakázán průmyslový rybolov do sítí, povolen je pouze sportovní rybolov na háček.

Jak rybařit na Maledivách?

Trolling – velká šance chytit plachetníka (sailfish), mečoun (blackmarlin, bluemarlin a swordfish) wahoo, dorado
Popping – velká šance ulovit kranase obrovského (GT) přes 20Kg
Noční rybolov – lov po celou noc, převážně žraloků, rejnoků, chňapalů a barracud

Není potřeba vynaložit velké finanční prostředky za rybářskou výbavu, vše je u nás možné půjčit a nástrahy zakoupit.

Pobyt

Pro Váš pobyt vám poskytneme komfortní loď pro 6-8 osob, s klimatizovanými ložnicemi, WC a sprchou. Na lodi je možné dobíjet mobil, a další přístroje na 220V s naším typem zásuvek. O vaše pohodlí se bude starat zkušená posádka. V zadní části je připraveno 6 trollingových držáků na pruty. Uvnitř lodě se dále nachází kuchyně a jídelna pro 8 osob. Na lodi je možné si zapůjčit trollingové vybavení, vše ostatní je nutné řešit v ČR před vaší cestou. Jinak se rybolov se provádí pouze s vlastní výbavou.
Cena pobytu zahrnuje plnou penzi, o kterou se stará profesionální kuchař přímo na lodi. Jídelníček obsahuje pokrmy z kuřecího a hovězího masa, čerstvě ulovených ryb a místního čerstvého ovoce a zeleniny. Snídaně se podává mezi 8 až 9 hodinou, oběd pak mezi 13 až 14 hodinou a večeře mezi 19 až 20 hodinou. Chuťově je strava velice pestrá hlavně díky tomu, že je to mix Maldivské a Srí Lanské kuchyně. Milovníci orientální kuchyně si tak přijdou na své.

Nápoje 24 hodin denně k dispozici:
Nápoje nejsou v ceně pobytu, je nutné je uhradit zvlášť v USD
1,5l chlazená neperlivá minerální voda
0,33l limonáda (Coca-Cola, Fanta, Sprite atd.)
0,33l pivo (značka záleží na konkrétní nabídce)
Víno
Různé druhy destilátů (vodka, whiskey, tequila atd.)

Ubytování

Rybolov

Trolling
Tento způsob rybolovu začíná již při úsvitu kolem sedmé hodiny ráno. Chytá se většinou na čtyři až šest prutů. Používají se většinou tvrdší pruty osazené rolničkami v gramáži cca 80 liber. Pruty bývají osazeny multiplikátory s bojovou brzdou ve velikosti “80”. Nám se nejvíce osvědčily multiplikátory PENN International 80 VSW a pruty téže značky. Na multiplikátorech bývá návin monofilního vlasce o průměru 0,80 – 1mm. Jako nástrahy se nejvíce osvědčily trollingové chobotnice Williamson a woblery Rapala, které jsou velmi účinné zejména na wahoo a barracudy. Trolling je nejpoužívanější způsob lovu při kterém máte největší šanci ulovit velkého plachetníka nebo mečouna. Tato disciplína končí krátce před obědem a navazuje na ni popping.

Popping
Zbývá málo rybářských destinací, kde si na plovoucí wobler můžete ulovit rybu přes 20Kg. Maledivy Vám tuto šanci poskytnou v plném rozsahu. Na tento způsob lovu budete potřebovat rybářský prut v délce cca 3m a v gramáži 200-300g. Pro popping se používá pletená šňůra o průměru 0,25mm. Koncovou montáž s popperem je dobré kombinovat s návazcem monofilního vlasce o průměru 0,60mm, který je odolný v případě, že vám ryba po záběru vjede do korálu. Popping bývá velmi fyzicky náročný, protože se odhazuje do vzdálenosti 80-100m od lodi. Nejčastějším úlovkem je kranas obrovský (GT), chňapal, žralok a brarracuda.

Noční rybolov
Začíná se soumrakem, když loď zakotví na přenocování. U Českých rybářů se jedná o velmi oblíbenou disciplínu, zejména u rodinných pobytů, které se většinu dne věnují koupání a šnorchlování. Chytá se na hloubkách 40-60m. Používájí se pruty 2,1 – 2,4m s gramáží 200-400g, osazené silným celokovovým smekacím navijákem, nebo multiplikátorem. Jako návin se používá pletenka 0,32mm s nosností 51Kg. Velmi důležitá je koncová montáž s ocelovým lankem, kterou si musíte samy vyrobit pomocí klipovacích kleští. Nezapomeňte rovněž na olověné zátěže 100 – 300g, tzv. “doutníky”. Pro nastražení nástrahy budete potřebovat silné jednoháčky o velikosti 5/0 až 10/0. Mějte na paměti, že úspěšný noční rybolov závisí na druhu nástražní ryby.

Šnorchlování
Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů. Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Šnorchlování a potápění je zde opravdu jedinečné. Jen pár kroků od břehu naleznete hejna barevných korálových rybiček plujících v křišťálově průzračném moři – nachází se zde více jak tři čtvrtiny všech druhů korálových ryb, které obývají tuto planetu. Fanoušci potápění si zde vychutnají vzrušení z přítomnosti mořských želv, rejnoků, murén, delfínů či velrybích žraloků.
Díky ubytování na lodi se budete každý den koupat jiné pláži a šnorchlovat na jiném korálovém útesu. Seznámíte se s rozmanitostí prohřátých vod atolů Maledivského souostroví v Indickém oceánu. Zavezeme Vás na místa, která nenajdete v žádném turistickém průvodci! Známe místa, kde se pravidelně vyskytují manty, želvy – karety, nebo třeba žraloci. Při koupání můžete rovněž navštívit nitro ostrova a obdivovat tropickou flóru a faunu.

Šnorchlování

Zahrnuto/nezahrnuto v ceně

  • Ubytování na lodi
  • Plná penze
  • Letenka
  • Ekologická daň - tzv. “Green Tax”

Místo loviště

Maldives

Hodnocení

0/5
Nehodnoceno
Na základě 0 hodnocení
Vynikající
0
Velmi dobře
0
Průměrné
0
Slabé
0
Příšerné
0
Zobrazeno 1 - 0 z celkem 0

Napsat hodnocení

od 55.000 Kč
za osobu

Poptávka

    Také by se Vám mohlo líbit